Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Boys U8  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


Group -- A
A01 : SBSC BU8 Bonnet
A02 : SBSC BU8 Gilbert
A03 : SBSC BU8 Hishmeh
A04 : SBSC BU8 Kenny
A05 : SBSC BU8 Scuderi
A06 : Express - B2012 - Bay
A07 : Express - B2012 - Buneta
A08 : Express - B2012 - Hall
A09 : Express - B2012 - Hattendorf
A10 : Express - B2012 - Mayhew
A11 : Express - B2012 - McKinney
A12 : Express - B2012 - Miller

Group -- B
B01 : Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
B02 : Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell
B03 : Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk
B04 : Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
B05 : RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Magina
B06 : RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
B07 : Express - B2012 - Parady
B08 : Express - B2012 - Reinke
B09 : Express - B2012 - Sugarman
B10 : Express - B2012 - Wessel/Wood
B11 : Express - B2012 - Wierenga
B12 : Express - B2012 - Trepkau

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173509  Ada Harris Elementary  08:40 AM  2 B03 vs B12Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.Express - B2012 - Trepkau
 173445  Solana Vista ES  09:00 AM  1 A01 vs A02SBSC BU8 Bonnetvs.SBSC BU8 Gilbert
 173511  Ada Harris Elementary  09:50 AM  2 B01 vs B02Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell
 173443  Solana Vista ES  10:15 AM  1 A03 vs A12SBSC BU8 Hishmehvs.Express - B2012 - Miller
 173508  Solana Santa Fe  10:30 AM  1 B06 vs B09RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)vs.Express - B2012 - Sugarman
 173444  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A05 vs A10SBSC BU8 Scuderivs.Express - B2012 - Mayhew
 173446  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A04 vs A11SBSC BU8 Kennyvs.Express - B2012 - McKinney
 173442  Flora Vista  01:10 PM  1 A06 vs A09Express - B2012 - Bayvs.Express - B2012 - Hattendorf
 173441  Flora Vista  02:20 PM  1 A07 vs A08Express - B2012 - Bunetavs.Express - B2012 - Hall
 173512  Ada Harris Elementary  02:30 PM  2 B04 vs B11Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.Express - B2012 - Wierenga
 173507  Flora Vista  03:30 PM  1 B07 vs B08Express - B2012 - Paradyvs.Express - B2012 - Reinke
 173510  Solana Santa Fe  04:45 PM  1 B05 vs B10RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)vs.Express - B2012 - Wessel/Wood

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173514  Flora Vista  08:00 AM  1 B11 vs B06Express - B2012 - Wierengavs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173516  Flora Vista  09:10 AM  1 B12 vs B05Express - B2012 - Trepkauvs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173515  Ada Harris Elementary  11:00 AM  2 B02 vs B04Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
 173449  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A02 vs A04SBSC BU8 Gilbertvs.SBSC BU8 Kenny
 173517  Flora Vista  11:30 AM  1 B10 vs B07Express - B2012 - Wessel/Woodvs.Express - B2012 - Parady
 173518  Ada Harris Elementary  12:10 PM  2 B01 vs B03Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk
 173452  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A01 vs A03SBSC BU8 Bonnetvs.SBSC BU8 Hishmeh
 173447  Calle  03:00 PM  1 A08 vs A09Express - B2012 - Hallvs.Express - B2012 - Hattendorf
 173448  Calle  03:15 PM  3 A11 vs A06Express - B2012 - McKinneyvs.Express - B2012 - Bay
 173451  Flora Vista  04:10 PM  1 A10 vs A07Express - B2012 - Mayhewvs.Express - B2012 - Buneta
 173513  Calle  04:15 PM  1 B08 vs B09Express - B2012 - Reinkevs.Express - B2012 - Sugarman
 173450  Calle  04:20 PM  3 A12 vs A05Express - B2012 - Millervs.SBSC BU8 Scuderi

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173524  Ada Harris Elementary  09:00 AM  2 B04 vs B01Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
 173522  Flora Vista  10:20 AM  1 B09 vs B10Express - B2012 - Sugarmanvs.Express - B2012 - Wessel/Wood
 173520  Solana Santa Fe  10:30 AM  1 B06 vs B02RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell
 173455  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A05 vs A03SBSC BU8 Scuderivs.SBSC BU8 Hishmeh
 173456  Flora Vista  11:30 AM  1 A09 vs A10Express - B2012 - Hattendorfvs.Express - B2012 - Mayhew
 173454  Flora Vista  12:40 PM  1 A06 vs A02Express - B2012 - Bayvs.SBSC BU8 Gilbert
 173458  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A04 vs A01SBSC BU8 Kennyvs.SBSC BU8 Bonnet
 173519  Flora Vista  01:50 PM  1 B08 vs B11Express - B2012 - Reinkevs.Express - B2012 - Wierenga
 173521  Solana Santa Fe  02:15 PM  1 B05 vs B03RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk
 173453  Flora Vista  03:00 PM  1 A08 vs A11Express - B2012 - Hallvs.Express - B2012 - McKinney
 173457  Flora Vista  04:10 PM  1 A07 vs A12Express - B2012 - Bunetavs.Express - B2012 - Miller
 173523  Flora Vista  05:20 PM  1 B07 vs B12Express - B2012 - Paradyvs.Express - B2012 - Trepkau

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173460  Calle  08:00 AM  1 A10 vs A11Express - B2012 - Mayhewvs.Express - B2012 - McKinney
 173461  Solana Vista ES  09:00 AM  1 A02 vs A08SBSC BU8 Gilbertvs.Express - B2012 - Hall
 173526  Calle  09:10 AM  1 B10 vs B11Express - B2012 - Wessel/Woodvs.Express - B2012 - Wierenga
 173525  Ada Harris Elementary  10:10 AM  2 B03 vs B07Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.Express - B2012 - Parady
 173530  Solana Santa Fe  10:15 AM  1 B06 vs B04RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
 173462  Calle  10:20 AM  1 A09 vs A12Express - B2012 - Hattendorfvs.Express - B2012 - Miller
 173527  Ada Harris Elementary  11:20 AM  2 B02 vs B08Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.Express - B2012 - Reinke
 173528  Calle  11:30 AM  1 B09 vs B12Express - B2012 - Sugarmanvs.Express - B2012 - Trepkau
 173529  Ada Harris Elementary  12:30 PM  2 B01 vs B05Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173464  Calle  12:40 PM  1 A06 vs A04Express - B2012 - Bayvs.SBSC BU8 Kenny
 173463  Solana Vista ES  02:00 PM  1 A01 vs A05SBSC BU8 Bonnetvs.SBSC BU8 Scuderi
 173459  Solana Vista ES  03:15 PM  1 A03 vs A07SBSC BU8 Hishmehvs.Express - B2012 - Buneta

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173532  Flora Vista  10:20 AM  1 B08 vs B04Express - B2012 - Reinkevs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
 173467  Flora Vista  11:30 AM  1 A11 vs A12Express - B2012 - McKinneyvs.Express - B2012 - Miller
 173536  Solana Santa Fe  12:15 PM  1 B06 vs B01RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
 173533  Flora Vista  12:40 PM  1 B11 vs B12Express - B2012 - Wierengavs.Express - B2012 - Trepkau
 173468  Flora Vista  01:50 PM  1 A09 vs A03Express - B2012 - Hattendorfvs.SBSC BU8 Hishmeh
 173534  Flora Vista  03:00 PM  1 B09 vs B03Express - B2012 - Sugarmanvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk
 173470  YMCA EAST  03:30 PM  1 A06 vs A01Express - B2012 - Bayvs.SBSC BU8 Bonnet
 173469  Flora Vista  04:10 PM  1 A07 vs A05Express - B2012 - Bunetavs.SBSC BU8 Scuderi
 173465  Calle  04:10 PM  1 A10 vs A02Express - B2012 - Mayhewvs.SBSC BU8 Gilbert
 173466  Calle  04:20 PM  3 A08 vs A04Express - B2012 - Hallvs.SBSC BU8 Kenny
 173535  Flora Vista  05:20 PM  1 B07 vs B05Express - B2012 - Paradyvs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173531  Calle  05:20 PM  1 B10 vs B02Express - B2012 - Wessel/Woodvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173473  Flora Vista  09:00 AM  1 A12 vs A02Express - B2012 - Millervs.SBSC BU8 Gilbert
 173540  Ada Harris Elementary  10:10 AM  2 B04 vs B10Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.Express - B2012 - Wessel/Wood
 173539  Flora Vista  10:10 AM  1 B12 vs B02Express - B2012 - Trepkauvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell
 173476  Flora Vista  11:20 AM  1 A08 vs A06Express - B2012 - Hallvs.Express - B2012 - Bay
 173474  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A04 vs A10SBSC BU8 Kennyvs.Express - B2012 - Mayhew
 173541  Solana Santa Fe  11:30 AM  1 B05 vs B09RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)vs.Express - B2012 - Sugarman
 173542  Flora Vista  12:30 PM  1 B08 vs B06Express - B2012 - Reinkevs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173475  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A05 vs A09SBSC BU8 Scuderivs.Express - B2012 - Hattendorf
 173471  YMCA EAST  01:50 PM  1 A07 vs A01Express - B2012 - Bunetavs.SBSC BU8 Bonnet
 173537  YMCA EAST  03:00 PM  1 B07 vs B01Express - B2012 - Paradyvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
 173472  YMCA EAST  04:10 PM  1 A11 vs A03Express - B2012 - McKinneyvs.SBSC BU8 Hishmeh
 173538  YMCA EAST  05:20 PM  1 B11 vs B03Express - B2012 - Wierengavs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173543  Ada Harris Elementary  08:30 AM  2 B01 vs B08Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.Express - B2012 - Reinke
 173546  Flora Vista  09:00 AM  1 B10 vs B06Express - B2012 - Wessel/Woodvs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173480  Calle  09:10 AM  3 A10 vs A06Express - B2012 - Mayhewvs.Express - B2012 - Bay
 173547  Ada Harris Elementary  09:40 AM  2 B02 vs B03Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnyk
 173482  Flora Vista  10:10 AM  1 A11 vs A05Express - B2012 - McKinneyvs.SBSC BU8 Scuderi
 173481  Solana Vista ES  10:15 AM  1 A02 vs A03SBSC BU8 Gilbertvs.SBSC BU8 Hishmeh
 173545  Calle  10:20 AM  3 B09 vs B07Express - B2012 - Sugarmanvs.Express - B2012 - Parady
 173548  Flora Vista  11:20 AM  1 B11 vs B05Express - B2012 - Wierengavs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173477  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A01 vs A08SBSC BU8 Bonnetvs.Express - B2012 - Hall
 173479  Calle  11:30 AM  3 A09 vs A07Express - B2012 - Hattendorfvs.Express - B2012 - Buneta
 173544  Calle  12:40 PM  3 B12 vs B04Express - B2012 - Trepkauvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
 173478  Calle  01:50 PM  3 A12 vs A04Express - B2012 - Millervs.SBSC BU8 Kenny

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173550  Flora Vista  08:00 AM  1 B11 vs B07Express - B2012 - Wierengavs.Express - B2012 - Parady
 173549  Ada Harris Elementary  08:30 AM  2 B02 vs B05Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173483  Solana Vista ES  09:00 AM  1 A02 vs A05SBSC BU8 Gilbertvs.SBSC BU8 Scuderi
 173487  Flora Vista  09:10 AM  1 A09 vs A01Express - B2012 - Hattendorfvs.SBSC BU8 Bonnet
 173554  Ada Harris Elementary  09:40 AM  2 B03 vs B04Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagy
 173552  Flora Vista  10:20 AM  1 B12 vs B06Express - B2012 - Trepkauvs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173553  Flora Vista  11:30 AM  1 B09 vs B01Express - B2012 - Sugarmanvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
 173485  YMCA EAST  12:30 PM  1 A10 vs A08Express - B2012 - Mayhewvs.Express - B2012 - Hall
 173488  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A03 vs A04SBSC BU8 Hishmehvs.SBSC BU8 Kenny
 173551  YMCA EAST  01:40 PM  1 B10 vs B08Express - B2012 - Wessel/Woodvs.Express - B2012 - Reinke
 173486  YMCA EAST  02:50 PM  1 A12 vs A06Express - B2012 - Millervs.Express - B2012 - Bay
 173484  YMCA EAST  04:00 PM  1 A11 vs A07Express - B2012 - McKinneyvs.Express - B2012 - Buneta

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173489  Solana Vista ES  10:15 AM  1 A01 vs A10SBSC BU8 Bonnetvs.Express - B2012 - Mayhew
 173555  Ada Harris Elementary  10:50 AM  2 B01 vs B10Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.Express - B2012 - Wessel/Wood
 173490  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A03 vs A06SBSC BU8 Hishmehvs.Express - B2012 - Bay
 173558  Calle  11:30 AM  3 B11 vs B09Express - B2012 - Wierengavs.Express - B2012 - Sugarman
 173556  Ada Harris Elementary  12:00 PM  2 B03 vs B06Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173493  Calle  12:40 PM  3 A07 vs A02Express - B2012 - Bunetavs.SBSC BU8 Gilbert
 173494  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A04 vs A05SBSC BU8 Kennyvs.SBSC BU8 Scuderi
 173560  Ada Harris Elementary  01:10 PM  2 B04 vs B05Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)
 173491  YMCA EAST  01:50 PM  1 A08 vs A12Express - B2012 - Hallvs.Express - B2012 - Miller
 173559  Calle  01:50 PM  3 B07 vs B02Express - B2012 - Paradyvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewell
 173557  YMCA EAST  03:00 PM  1 B08 vs B12Express - B2012 - Reinkevs.Express - B2012 - Trepkau
 173492  YMCA EAST  04:10 PM  1 A11 vs A09Express - B2012 - McKinneyvs.Express - B2012 - Hattendorf

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173499  Flora Vista  08:00 AM  1 A12 vs A10Express - B2012 - Millervs.Express - B2012 - Mayhew
 173561  Ada Harris Elementary  08:30 AM  2 B04 vs B07Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.Express - B2012 - Parady
 173495  Solana Vista ES  09:00 AM  1 A04 vs A07SBSC BU8 Kennyvs.Express - B2012 - Buneta
 173565  Flora Vista  09:10 AM  1 B12 vs B10Express - B2012 - Trepkauvs.Express - B2012 - Wessel/Wood
 173562  Ada Harris Elementary  09:40 AM  2 B03 vs B08Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.Express - B2012 - Reinke
 173563  Ada Harris Elementary  10:50 AM  2 B01 vs B11Cardiff Soccer Recreational - B2012 Fergusonvs.Express - B2012 - Wierenga
 173496  Solana Vista ES  11:30 AM  1 A03 vs A08SBSC BU8 Hishmehvs.Express - B2012 - Hall
 173564  Solana Santa Fe  11:45 AM  1 B05 vs B06RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)vs.RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)
 173566  Ada Harris Elementary  12:00 PM  2 B02 vs B09Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.Express - B2012 - Sugarman
 173497  Solana Vista ES  12:45 PM  1 A01 vs A11SBSC BU8 Bonnetvs.Express - B2012 - McKinney
 173500  Solana Vista ES  02:00 PM  1 A02 vs A09SBSC BU8 Gilbertvs.Express - B2012 - Hattendorf
 173498  Solana Vista ES  03:15 PM  1 A05 vs A06SBSC BU8 Scuderivs.Express - B2012 - Bay

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173503  Skyline ES  09:00 AM  1 A03 vs A10SBSC BU8 Hishmehvs.Express - B2012 - Mayhew
 173501  Skyline ES  10:15 AM  1 A05 vs A08SBSC BU8 Scuderivs.Express - B2012 - Hall
 173567  Solana Santa Fe  10:30 AM  1 B05 vs B08RSF Attack - B2012 Golden Falcons (Manghani/Maginas)vs.Express - B2012 - Reinke
 173502  Skyline ES  11:30 AM  1 A04 vs A09SBSC BU8 Kennyvs.Express - B2012 - Hattendorf
 173505  YMCA EAST  11:30 AM  1 A12 vs A01Express - B2012 - Millervs.SBSC BU8 Bonnet
 173570  Solana Santa Fe  11:45 AM  1 B06 vs B07RSF Attack - B2012 Red Howlers (Paterson/Robbins)vs.Express - B2012 - Parady
 173568  Ada Harris Elementary  12:00 PM  2 B04 vs B09Cardiff Soccer Recreational - B2012 Nagyvs.Express - B2012 - Sugarman
 173569  Ada Harris Elementary  01:10 PM  2 B03 vs B10Cardiff Soccer Recreational - B2012 Melnykvs.Express - B2012 - Wessel/Wood
 173506  Skyline ES  02:00 PM  1 A02 vs A11SBSC BU8 Gilbertvs.Express - B2012 - McKinney
 173572  Ada Harris Elementary  02:20 PM  2 B02 vs B11Cardiff Soccer Recreational - B2012 Jewellvs.Express - B2012 - Wierenga
 173571  Calle  03:10 PM  1 B12 vs B01Express - B2012 - Trepkauvs.Cardiff Soccer Recreational - B2012 Ferguson
 173504  YMCA Ecke  04:10 PM  1 A06 vs A07Express - B2012 - Bayvs.Express - B2012 - Buneta






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.