Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Boys U10  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


Group -- A
A01 : Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
A02 : Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick
A03 : Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
A04 : Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
A05 : RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McEl
A06 : RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
A07 : RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
A08 : SBSC BU10 Crandall
A09 : SBSC BU10 Engel
A10 : SBSC BU10 Rodarte
A11 : SBSC BU10 Phillips

Group -- B
EE B01 : Express - B2010 - Barrett
EE B02 : Express - B2010 - Borges
EE B03 : Express - B2010 - Bornholdt
EE B04 : Express - B2010 - Burke
EE B05 : Express - B2010 - Carroll
EE B06 : Express - B2010 - Gates
EE B07 : Express - B2010 - Hernandez
EE B08 : Express - B2010 - Kelley
EE B09 : Express - B2010 - McKinney
EE B10 : Express - B2010 - Swonetz
EE B11 : Express - B2010 - Torstensson/Patel
EE B12 : Express - B2010 - Turner
EE B13 : Express - B2010 - Weil/Conn
EE B14 : Express - B2010 - Economus

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173783  YMCA EAST  08:00 AM  1 EE B08 vs EE B09Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - McKinney
 173787  YMCA EAST  09:10 AM  1 EE B03 vs EE B14Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Economus
 173729  Ada Harris Elementary  09:40 AM  1 A01 vs A02Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumpsvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick
 173789  YMCA EAST  10:20 AM  1 EE B06 vs EE B11Express - B2010 - Gatesvs.Express - B2010 - Torstensson/Patel
 173730  Ada Harris Elementary  10:50 AM  1 A04 vs A11Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pierattvs.SBSC BU10 Phillips
 173728  Skyline ES  11:30 AM  1 A10 vs A05SBSC BU10 Rodartevs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173786  YMCA EAST  11:30 AM  1 EE B05 vs EE B12Express - B2010 - Carrollvs.Express - B2010 - Turner
 173784  YMCA EAST  12:40 PM  1 EE B04 vs EE B13Express - B2010 - Burkevs.Express - B2010 - Weil/Conn
 173788  YMCA EAST  01:50 PM  1 EE B07 vs EE B10Express - B2010 - Hernandezvs.Express - B2010 - Swonetz
 173732  Skyline ES  02:00 PM  1 A09 vs A06SBSC BU10 Engelvs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
 173731  Solana Santa Fe  02:15 PM  1 A07 vs A08RSF Attack - B2010 Team 3 Morenovs.SBSC BU10 Crandall
 173785  YMCA EAST  03:00 PM  1 EE B01 vs EE B02Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Borges

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173790  YMCA EAST  08:00 AM  1 EE B12 vs EE B07Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Hernandez
 173735  Ada Harris Elementary  08:30 AM  1 A02 vs A04Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewickvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
 173796  YMCA EAST  09:10 AM  1 EE B14 vs EE B05Express - B2010 - Economusvs.Express - B2010 - Carroll
 173736  Skyline ES  10:15 AM  1 A08 vs A09SBSC BU10 Crandallvs.SBSC BU10 Engel
 173792  YMCA EAST  10:20 AM  1 EE B09 vs EE B10Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Swonetz
 173737  Ada Harris Elementary  10:50 AM  1 A03 vs A01Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacksvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
 173734  Skyline ES  11:30 AM  1 A10 vs A07SBSC BU10 Rodartevs.RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
 173793  YMCA EAST  11:30 AM  1 EE B01 vs EE B03Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Bornholdt
 173794  YMCA EAST  12:40 PM  1 EE B13 vs EE B06Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Gates
 173733  Skyline ES  12:45 PM  1 A11 vs A06SBSC BU10 Phillipsvs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
 173795  YMCA EAST  01:50 PM  1 EE B11 vs EE B08Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - Kelley
 173791  YMCA EAST  03:00 PM  1 EE B02 vs EE B04Express - B2010 - Borgesvs.Express - B2010 - Burke

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173739  Skyline ES  09:00 AM  1 A09 vs A10SBSC BU10 Engelvs.SBSC BU10 Rodarte
 173798  Calle  09:10 AM  1 EE B04 vs EE B01Express - B2010 - Burkevs.Express - B2010 - Barrett
 173800  Calle  09:25 AM  3 EE B09 vs EE B12Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Turner
 173801  Calle  10:35 AM  3 EE B10 vs EE B11Express - B2010 - Swonetzvs.Express - B2010 - Torstensson/Patel
 173742  Ada Harris Elementary  10:50 AM  1 A01 vs A04Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumpsvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
 173740  Solana Santa Fe  11:45 AM  1 A06 vs A02RSF Attack - B2010 Team 2 Montesvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick
 173802  Calle  11:45 AM  3 EE B08 vs EE B13Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - Weil/Conn
 173803  Calle  12:55 PM  3 EE B05 vs EE B03Express - B2010 - Carrollvs.Express - B2010 - Bornholdt
 173738  Solana Santa Fe  01:00 PM  1 A05 vs A03RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
 173797  YMCA EAST  01:50 PM  1 EE B07 vs EE B14Express - B2010 - Hernandezvs.Express - B2010 - Economus
 173741  Skyline ES  02:00 PM  1 A08 vs A11SBSC BU10 Crandallvs.SBSC BU10 Phillips
 173799  Calle  02:05 PM  3 EE B06 vs EE B02Express - B2010 - Gatesvs.Express - B2010 - Borges

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173804  Calle  08:15 AM  3 EE B01 vs EE B05Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Carroll
 173745  Skyline ES  09:00 AM  1 A10 vs A11SBSC BU10 Rodartevs.SBSC BU10 Phillips
 173805  Calle  09:25 AM  3 EE B03 vs EE B07Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Hernandez
 173806  Calle  10:35 AM  3 EE B11 vs EE B12Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - Turner
 173807  Calle  11:45 AM  3 EE B06 vs EE B04Express - B2010 - Gatesvs.Express - B2010 - Burke
 173746  Solana Santa Fe  12:45 PM  1 A07 vs A03RSF Attack - B2010 Team 3 Morenovs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
 173808  Calle  12:55 PM  3 EE B09 vs EE B14Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Economus
 173747  Ada Harris Elementary  01:10 PM  1 A02 vs A08Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewickvs.SBSC BU10 Crandall
 173809  Calle  02:05 PM  3 EE B10 vs EE B13Express - B2010 - Swonetzvs.Express - B2010 - Weil/Conn
 173743  Ada Harris Elementary  02:20 PM  1 A01 vs A05Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumpsvs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173810  Calle  03:15 PM  3 EE B02 vs EE B08Express - B2010 - Borgesvs.Express - B2010 - Kelley
 173744  Ada Harris Elementary  03:30 PM  1 A04 vs A06Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pierattvs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173816  Calle  08:00 AM  1 EE B12 vs EE B13Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Weil/Conn
 173811  Calle  08:10 AM  3 EE B09 vs EE B03Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Bornholdt
 173817  Calle  09:10 AM  1 EE B01 vs EE B06Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Gates
 173812  Calle  10:30 AM  3 EE B11 vs EE B14Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - Economus
 173749  Skyline ES  11:30 AM  1 A08 vs A04SBSC BU10 Crandallvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
 173814  Calle  11:40 AM  3 EE B08 vs EE B04Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - Burke
 173750  Skyline ES  12:45 PM  1 A10 vs A02SBSC BU10 Rodartevs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick
 173815  Calle  12:50 PM  3 EE B07 vs EE B05Express - B2010 - Hernandezvs.Express - B2010 - Carroll
 173751  Solana Santa Fe  01:30 PM  1 A06 vs A01RSF Attack - B2010 Team 2 Montesvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
 173752  Skyline ES  02:00 PM  1 A09 vs A03SBSC BU10 Engelvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
 173748  Solana Santa Fe  02:45 PM  1 A07 vs A05RSF Attack - B2010 Team 3 Morenovs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173813  Calle  03:10 PM  3 EE B10 vs EE B02Express - B2010 - Swonetzvs.Express - B2010 - Borges

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173818  Calle  09:10 AM  3 EE B08 vs EE B06Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - Gates
 173753  Ada Harris Elementary  09:40 AM  1 A04 vs A10Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pierattvs.SBSC BU10 Rodarte
 173756  Solana Santa Fe  10:15 AM  1 A07 vs A01RSF Attack - B2010 Team 3 Morenovs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
 173820  Calle  10:20 AM  3 EE B03 vs EE B11Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Torstensson/Patel
 173754  Skyline ES  11:30 AM  1 A09 vs A05SBSC BU10 Engelvs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173824  YMCA EAST  12:40 PM  1 EE B05 vs EE B09Express - B2010 - Carrollvs.Express - B2010 - McKinney
 173757  Skyline ES  12:45 PM  1 A08 vs A06SBSC BU10 Crandallvs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
 173821  Calle  12:50 PM  3 EE B07 vs EE B01Express - B2010 - Hernandezvs.Express - B2010 - Barrett
 173755  Ada Harris Elementary  01:10 PM  1 A03 vs A11Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacksvs.SBSC BU10 Phillips
 173819  Calle  01:50 PM  1 EE B04 vs EE B10Express - B2010 - Burkevs.Express - B2010 - Swonetz
 173823  Calle  02:00 PM  3 EE B12 vs EE B02Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Borges
 173822  Ada Harris Elementary  02:20 PM  1 EE B13 vs EE B14Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Economus

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173825  YMCA EAST  08:00 AM  1 EE B13 vs EE B03Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Bornholdt
 173762  Ada Harris Elementary  08:30 AM  1 A01 vs A08Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumpsvs.SBSC BU10 Crandall
 173761  Skyline ES  09:00 AM  1 A10 vs A06SBSC BU10 Rodartevs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
 173826  YMCA EAST  09:10 AM  1 EE B10 vs EE B06Express - B2010 - Swonetzvs.Express - B2010 - Gates
 173759  Skyline ES  10:15 AM  1 A09 vs A07SBSC BU10 Engelvs.RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
 173831  YMCA EAST  10:20 AM  1 EE B08 vs EE B01Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - Barrett
 173760  Skyline ES  11:30 AM  1 A11 vs A05SBSC BU10 Phillipsvs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173829  YMCA EAST  11:30 AM  1 EE B11 vs EE B05Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - Carroll
 173828  YMCA EAST  12:40 PM  1 EE B09 vs EE B07Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Hernandez
 173830  YMCA EAST  01:50 PM  1 EE B12 vs EE B04Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Burke
 173827  YMCA EAST  03:00 PM  1 EE B14 vs EE B02Express - B2010 - Economusvs.Express - B2010 - Borges
 173758  Ada Harris Elementary  03:30 PM  2 A03 vs A02Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacksvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173765  Ada Harris Elementary  09:40 AM  1 A03 vs A04Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacksvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
 173767  Skyline ES  10:15 AM  1 A10 vs A08SBSC BU10 Rodartevs.SBSC BU10 Crandall
 173832  Calle  10:20 AM  3 EE B09 vs EE B01Express - B2010 - McKinneyvs.Express - B2010 - Barrett
 173764  Ada Harris Elementary  10:50 AM  1 A02 vs A05Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewickvs.RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)
 173766  Skyline ES  11:30 AM  1 A09 vs A01SBSC BU10 Engelvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
 173833  Calle  11:30 AM  1 EE B11 vs EE B07Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - Hernandez
 173763  Skyline ES  02:00 PM  1 A11 vs A07SBSC BU10 Phillipsvs.RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
 173836  Calle  03:00 PM  3 EE B02 vs EE B03Express - B2010 - Borgesvs.Express - B2010 - Bornholdt
 173834  Calle  03:00 PM  1 EE B13 vs EE B05Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Carroll
 173837  Calle  04:10 PM  3 EE B06 vs EE B12Express - B2010 - Gatesvs.Express - B2010 - Turner
 173835  Calle  04:10 PM  1 EE B10 vs EE B08Express - B2010 - Swonetzvs.Express - B2010 - Kelley
 173838  YMCA EAST  05:10 PM  1 EE B14 vs EE B04Express - B2010 - Economusvs.Express - B2010 - Burke

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173839  YMCA EAST  08:00 AM  1 EE B13 vs EE B07Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Hernandez
 173769  Ada Harris Elementary  08:30 AM  1 A01 vs A10Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumpsvs.SBSC BU10 Rodarte
 173841  YMCA EAST  09:10 AM  1 EE B03 vs EE B04Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Burke
 173772  Skyline ES  09:45 AM  1 A11 vs A09SBSC BU10 Phillipsvs.SBSC BU10 Engel
 173842  YMCA EAST  10:20 AM  1 EE B14 vs EE B06Express - B2010 - Economusvs.Express - B2010 - Gates
 173768  Solana Santa Fe  11:15 AM  1 A05 vs A04RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)vs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pieratt
 173843  YMCA EAST  11:30 AM  1 EE B12 vs EE B08Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Kelley
 173771  Horizon Church  12:30 PM  1SE A06 vs A03RSF Attack - B2010 Team 2 Montesvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
 173770  Solana Santa Fe  12:30 PM  1 A07 vs A02RSF Attack - B2010 Team 3 Morenovs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewick
 173844  YMCA EAST  12:40 PM  1 EE B11 vs EE B09Express - B2010 - Torstensson/Patelvs.Express - B2010 - McKinney
 173840  YMCA EAST  05:20 PM  1 EE B02 vs EE B05Express - B2010 - Borgesvs.Express - B2010 - Carroll
 173845  YMCA EAST  06:30 PM  1 EE B01 vs EE B10Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Swonetz

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173852  Calle  08:00 AM  3 EE B12 vs EE B10Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Swonetz
 173774  Ada Harris Elementary  08:30 AM  1 A02 vs A09Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewickvs.SBSC BU10 Engel
 173846  Calle  09:10 AM  3 EE B13 vs EE B09Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - McKinney
 173773  Ada Harris Elementary  09:40 AM  1 A04 vs A07Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pierattvs.RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
 173850  Calle  10:20 AM  3 EE B04 vs EE B05Express - B2010 - Burkevs.Express - B2010 - Carroll
 173777  Solana Santa Fe  10:30 AM  1 A05 vs A06RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)vs.RSF Attack - B2010 Team 2 Montes
 173776  Skyline ES  11:15 AM  1 A08 vs A03SBSC BU10 Crandallvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacks
 173849  Calle  11:30 AM  3 EE B03 vs EE B06Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Gates
 173775  Skyline ES  12:30 PM  1 A11 vs A01SBSC BU10 Phillipsvs.Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Bumps
 173847  Calle  12:40 PM  3 EE B08 vs EE B14Express - B2010 - Kelleyvs.Express - B2010 - Economus
 173851  Calle  01:50 PM  3 EE B07 vs EE B02Express - B2010 - Hernandezvs.Express - B2010 - Borges
 173848  Calle  03:00 PM  3 EE B01 vs EE B11Express - B2010 - Barrettvs.Express - B2010 - Torstensson/Patel

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 173853  YMCA EAST  08:00 AM  1 EE B04 vs EE B07Express - B2010 - Burkevs.Express - B2010 - Hernandez
 173856  Calle  08:00 AM  3 EE B05 vs EE B06Express - B2010 - Carrollvs.Express - B2010 - Gates
 173855  YMCA EAST  09:10 AM  1 EE B03 vs EE B08Express - B2010 - Bornholdtvs.Express - B2010 - Kelley
 173854  YMCA EAST  10:20 AM  1 EE B13 vs EE B11Express - B2010 - Weil/Connvs.Express - B2010 - Torstensson/Patel
 173780  Horizon Church  11:30 AM  1SE A06 vs A07RSF Attack - B2010 Team 2 Montesvs.RSF Attack - B2010 Team 3 Moreno
 173778  YMCA EAST  12:40 PM  1 A04 vs A09Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Pierattvs.SBSC BU10 Engel
 173779  YMCA EAST  01:50 PM  1 A02 vs A11Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Cherewickvs.SBSC BU10 Phillips
 173781  Horizon Church  02:00 PM  1SE A05 vs A08RSF Attack - B2010 Leprechaun Martians (Mehta/McElhone)vs.SBSC BU10 Crandall
 173857  Calle  02:00 PM  1 EE B14 vs EE B10Express - B2010 - Economusvs.Express - B2010 - Swonetz
 173782  YMCA EAST  03:00 PM  1 A03 vs A10Cardiff Soccer Recreational - B2010-11 Jacksvs.SBSC BU10 Rodarte
 173858  YMCA Ecke  05:20 PM  1 EE B02 vs EE B09Express - B2010 - Borgesvs.Express - B2010 - McKinney
 173859  YMCA Ecke  06:30 PM  1 EE B12 vs EE B01Express - B2010 - Turnervs.Express - B2010 - Barrett






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.